Kašlem na útlocitnosť sudkyne Kožíkovej

Autor: Alexander Riabov | 18.11.2012 o 19:44 | (upravené 18.11.2012 o 23:36) Karma článku: 25,62 | Prečítané:  6204x

V predvečer výročia nežnej revolúcie sa usktutočnil protest na podporu filmárky Zuzany Piussi, ktorú trestne stíhajú za to, že si dovolila poukázať na nemoc našich súdov.

Zuzana Piussi nevyhrala žiadnu televíznu talentovú ani spevácku súťaž, nikdy sa nepredvádzala na farme a ani si nehľadala za manžela farmára. Napriek tomu sa našiel dostatok ľudí, ktorí poznajú jej príbeh a prišli jej vyjadriť podporu pred ministerstvo spravodlivosti.

Bol som tam aj ja a pred zhromaždenými som povedal, že o Zuzane Piussi a jej príbehu bolo povedané a napísané všetko podstatné. A že by sa preto zdalo, že keďže niet čo nové dodať, treba mlčať.

Lenže to by bola chyba. Mlčať by znamenalo zmieriť sa s tým, že nemoc tretej moci môže ostať zahalená a nepomenovaná. Či lepšie povedané nediagnostikovaná a neliečená.

Ja kašlem na to, či si Zuzana Piussi nakrúcala sudkyňu Kožíkovu tajne alebo verejne. Nezaujíma ma sebecká útlocitnosť sudkyne Kožíkovej.

Predovšetkým ma zaujíma, či justiční papaláši šikanovali sudkyňu Laukovú len preto, že sa nechcela podieľať na ich nezákonných čachroch. Zaujíma ma, ako je možné, že justiční papaláši majú stále navrch nad slušnými sudcami.

Čo je to za spravodlivosť, keď urýchlene začali trestne stíhať filmárku, ale mafia v sudcovských talároch dlhodobo nikoho nezaujíma?

Preto neprijímam hru sudkyne Kožíkovej na to, či boli poškodené jej práva. Šikanovaním sudkyne Laukovej boli totiž poškodené práva a záujmy nielen tejto statočnej dámy, ale celej verejnosti.

Až keď budú sudcovia vzorom čestnosti,

až keď nebudú šikanovaní bezúhonní sudcovia pre ich bezúhonnosť,

až keď budú sudcovia hodnými služobníkmi spravodlivosti,

potom nastane čas na diskusie o ochrane ich vznešenosti.


Sudcovia nemôžu požadovať privilégiá, keď sami nie sú vzorom. Teraz nie je čas na reči o ochrane ich márnomyseľnosti a spupnosti.

Teraz - 23 rokov po nežnej revolúcii - je čas na presnú anamnézu a urýchlenú liečbu nemoci tretej moci!

P.S. Kto ešte nevidel dokument Nemoc tretej moci, môžete si ho pozrieť napríklad aj tu: http://www.youtube.com/watch?v=6wiVOLMzBik

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA BORISA VANYU

Prečo sa na malom ostrove strieľalo aj po nemeckej kapitulácii

Udalosti, ktoré sa odohrali pred 73 rokmi, symbolizujú absurdnosť vojny.

SPIŠ KORZÁR

Po prietrži mračien ostali popradské ulice pod vodou

Počasie dalo v sobotu Tatrancom opäť zabrať.


Už ste čítali?