Učitelia a študenti nepoľavte, štrajk pokračuje!

Autor: Alexander Riabov | 30.11.2012 o 12:32 | Karma článku: 17,99 | Prečítané:  2075x

Štrajk učiteľov sa ešte ani len nezačal a už by sa mal skončiť. Presne to si želajú na úrade vlády. Lenže ich želanie je v príkrom rozpore so záujmami učiteľov, školstva a mladej generácie. Preto učitelia nesmú poľaviť. Aj keď vedenie školských odborov hodilo flintu do žita, pedagógovia z bratislavských gymnázií to nevzdali a pred úradom vlády dali jasne najavo, čo si o vzťahu sociálnej vlády k školstvu myslia. Je úžasné, že spolu s učiteľmi prišli aj stovky študentov, ktorí mohli voľný deň stráviť úplne inak.

Pochádzam z Topoľčian. Moji rodičia boli povolaním učitelia. Mama o štrajku povedala, že si ním nie je celkom istá, pretože 38 eur, o ktoré by jej zvýšili plat, je predsa dosť veľa peňazí.

Tridsať osem eur!

Hocaký grázel, ktorý sa živí porušovaním zákonov, by 38 eur nemal ani len na denné vreckové. Takto tento štát zdevastoval sociálne sebavedomie učiteľov. Ak sa to má zmeniť, štrajk musí pokračovať.

Róbert Fico, ktorý pred voľbami sľuboval istoty, dnes hovorí celkom inak. Premiér a jeho chóristi Čaplovič a Kažimír zborovo opakujú refrén, ktorý by si schuti zanôtila aj najpravicovejšia vláda. Je to slovník škrtov a reštrikcií.

Blahosklonne učiteľom hovoria, že im neupierajú právo na štrajk. A jedným dychom dodávajú, že si aj tak nič nevyštrajkujú. Oni nerokujú, ale diktujú. Hovoria, že učitelia dostanú maximálne päť percent. A to je ich prvá aj posledná ponuka. Takže takto vyzerajú istoty v podaní ficovských pseudosociálnych demokratov. Učitelia by nemali naletieť na zvody v podobe potichu vypusteného balónika o 7,5 percentom navýšení platov. Ide o oveľa viac než len o percentá. Ide o vážnosť učiteľa, jeho postavenie v spoločnosti a o prístup štátu k vzdelávaniu mladej generácie.

Tento týždeň bol vymenovaný podpredseda vlády pre veľké investície. Ak sa štát hotuje vraziť miliardy do rôznych projektov, ako je možné, že nie je ochotný investovať do školstva? Ako je možné, že nie je ochotný investovať do detí a mládeže, do budúcnosti národa?

Chceme zachrániť eurozónu. A tiež chceme ostať v takzvanom jadre eurozóny - teda v klube najlepších. Kto však strpí v elitnom klube krajinu, ktorá si neváži učiteľov a neinvestuje do vzdelania novej generácie?

Páni zboristi Fico, Čaplovič a Kažimír, ktorí spievajú ten istý reštrikčný refrén ako pred nimi Dzurinda s Miklošom, hlasovali za odpustenie daní pre najbohatšie firmy v tejto krajine. Učiteľom nedajú pár grošov, ale boháčom odpustili stovky miliónov eur.

Pre moju mamu by bolo veľa aj 38 eur. Svoju prácu by však robila s láskou, aj keby ich nedostala. Presne tak, ako absolútna väčšina slovenských učiteľov.

Na úrade vlády to vedia. A cynicky sa spoliehajú na oddanosť učiteľov svojmu povolaniu.

Učitelia, neurobte im tú radosť. Nepoľavte!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Toma Nicholsona

Čo keď sa už nebude dať odísť?

Teórie fyziky predpovedajú, že vesmír je prázdny preto, lebo niečo vždy zabráni populácii pred útekom z planéty.

PRIMÁR

Dieťa nakazené HIV je roky bez liekov, vírus nečinne spí

Lekári informovali o dieťati s HIV, bez liečby je viac než osem rokov.


Už ste čítali?