Harabin by urobil v Severnej Kórei hviezdnu kariéru!

Autor: Alexander Riabov | 27.5.2013 o 18:05 | (upravené 27.5.2013 o 22:01) Karma článku: 21,94 | Prečítané:  2423x

„Nemôžete merať dôveryhodnosť justície zo 100 percent, lebo 50 percent účastníkov prehrá. Čiže môžete merať len z 50 percent, a keď z 50-tich percent dôveruje 30 percent, tak to je vlastne vysoká dôveryhodnosť!“ nechal sa počuť pán Harabin v TA3, pre ktorú komentoval prieskum verejnej mienky na tému dôveryhodnosti súdov.

Štefan Harabin sa vyjadril ako boľševik formátu, aký by ste na zemeguli ťažko hľadali. Azda v Severnej Kórei, skanzene najprimitívnejšieho komunizmu, by sa predseda slovenského najvyššieho súdu stal žiarivou hviezdou klanu Kimovcov, ktorý už v tretej generácii pľundruje sever polostrova.

Podľa Harabina nemá nárok ponosovať sa na kvalitu súdov občan, ktorý prehral spor len pre to, že jeho „premožiteľ" podmazal sudcu. Podľa Harabina sa nemajú brať na zreteľ sťažnosti ľudí, ktorí v dôsledku nečinnosti súdov žili roky rokúce v právnej neistote a napokon svoj spor prehrali. Harabin jednoducho berie na vedomie len víťazov, a to je jasný symptóm diagnózy zvanej boľševizmus. Mimochodom, čo s takými, ktorí na prvom stupni svoj spor prehrali a na druhom vyhrali a naopak? Ktorí z nich (ne)môžu byť braní do úvahy pri vyjadrovaní mienky o kvalite slovenských súdov?

Situácia v justícii bola a stále je alarmujúca. Ak sa chceme priblížiť k vidine právneho štátu, musí sa toho veľa zmeniť. Je neprijateľné, aby sa občania a firmy snažili vyhýbať súdom, a to aj vtedy, ak sú si na 99 percent istí, že sú v práve. Rovnako je nehoráznosťou, keď sa podvodník vysmieva do očí svojim obetiam s hláškou: „Tak sa so mnou súďte, ak si nato trúfnete!"

Pán Harabin, vaši kamaráti a známi sa na to určite nesťažujú, ale pre nás ostatných je súd niečo, čo nám život len komplikuje a všetci sa mu chceme radšej vyhnúť (podoba s našimi nemocnicami a úradmi nie je náhodná).

Pán Harabin, ste to práve vy, kto by mal dennodenne makať na tom, aby to tak nebolo. Vy ste však spokojný, že súdom verí ani nie každý tretí človek. Pritom takýto zlý výsledok ešte naše súdy v prieskumoch nedosiahli, a to sa už na nich iné špinavosti udiali! Mimochodom, aj starí boľševici na mienku ľudí kašľali - a tak aj dopadli!

Pán Harabin, máte veľké šťastie, že vláda koná s vami v symbióze. Cieľom smerákov je tento vami vytvorený zvrátený stav zakonzervovať. Novela zákona o konaní pred ústavným súdom a jeho pozoruhodná súčinnosť s týmto úmyslom vlády je najlepším dôkazom toho, že slovenská spravodlivosť nie je vôbec slepá, ale v určitých prípadoch až prekvapivo bystrozrako vie, komu pomôcť. A minister spravodlivosti Tomáš Borec sa ako prešibaný advokát len tichučko prizerá.

Čo je to za krajinu, kde súdom neverí 69 % ľudí, vládnej strane žalostný stav justície vyhovuje, pretože ju zneužíva na presadenie svojich záujmov, minister spravodlivosti mlčí a šéf súdnej rady a najvyššieho súdu je s takýmto výsledkom spokojný? A nemal by sa takýto predseda najvyššieho súdu radšej uchádzať o prácu v Severnej Kórei, než ďalej napomáhať nedôveryhodnosti súdov v členskej krajine EÚ?

P.S. Mal by sa však poponáhľať, lebo mladý Kim Čong-un už pomaly všetky trafiky porozdával.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA BORISA VANYU

Prečo sa na malom ostrove strieľalo aj po nemeckej kapitulácii

Udalosti, ktoré sa odohrali pred 73 rokmi, symbolizujú absurdnosť vojny.

SPIŠ KORZÁR

Po prietrži mračien ostali popradské ulice pod vodou

Počasie dalo v sobotu Tatrancom opäť zabrať.


Už ste čítali?