„Buldozéry berú prácu robotníkom!“ - Kotrbov ekonomický zázrak

Autor: Alexander Riabov | 19.11.2013 o 18:02 | (upravené 19.11.2013 o 18:27) Karma článku: 8,00 | Prečítané:  1741x

Je len veľmi dobré, že Kotleba dostal priestor na prezentáciu svojich vecných riešení! Je to totiž neoceniteľný materiál. Čo tam potom, že extrémista. Takto máme jedinečnú možnosť presvedčiť sa, že on predsa žiadnym extrémistom nie je. Je to totiž analfabet.

V TA3 včera prerušili vysielanie. Kotleba tentokrát odložil svoju sviatočnú uniformu a v saku predstúpil pred novinárov.

Začiatok nebol zrovna najlepší. Najprv prišlo rázne (také to chlapské) vyhlásenie, že Kotleba nepozná žiadneho člena svojej pospolitosti, či ako sa to momentálne volajú, čo by hajloval. Bolo to potom síce trošku komplikované vysvetľovať opak, keď mu ukázali fotografie jedného z kandidátov jeho strany na župného poslanca, ktoré ukazovali značný nesúlad s týmito tvrdeniami. Ale ukecal to hrdina dnešných dní! Rozuzlenie totiž tkvelo v tom, že mladík bol iba kandidátom jeho strany, a nie jej členom! Ale ber to čert. Veď toto už predsa dnes nikoho netankuje. Prišlo teda aj na zaujímavejšie témy.

Takmer celý zvyšok tlačovky sa niesol výlučne vo vecnej rovine. Kotleba dostal priestor na prezentáciu vlastných vecných riešení. Napríklad taká nezamestnanosť. A tu div sa svete. Ostala sánka visieť hodne dlho viacerým. Ekonomický zázrak kotrby (ak to môžeme takto čisto pracovne nazvať) sa dá zhrnúť do kľúčovej tézy programu: „Buldozéry berú prácu robotníkom!"

Logiku to má železnú. To, čo urobí jeden človek s buldozérom, môže predsa celý deň kopať lopatami a krompáčmi minimálne niekoľko ďalších desiatok, ba až stoviek ľudí!

Ale napokon, keď už možno aj autor tohto neprekonateľného ekonomického programu možno čiastočne zneistel, pomohol si úspešným príkladom zo sveta: "Možno si niektorí myslia, že sme spiatočnícki, ale nie je to tak! Keď to môže fungovať v Rumunsku, pôjde to aj u nás!"

Čo dodať? Je to ekonomické perpetuum mobile. Človek by sa sprvu možno divil. Možno by rady pána Kotlebu uvítali aj na pôde Medzinárodného menového fondu, alebo čo tak rovno v Americkej centrálnej banke, ktorá sa posledné roky borí s prepadom ekonomiky, a to aj napriek tomu, že už vytlačili tony bezcenného papiera. Možno by v takom Japonsku na jeho počesť niekto aj spáchal rituálne harakiri. Veď 20 rokov tam bojujú s krízou. A to nikomu nezišlo na um v tej kotrbe také unikátne posolstvo? - „Odstavte buldozéry, dajte ľuďom do rúk krompáče a lopaty!"

Kotrba viriešy nesameztnanost

Dovolil by som si však, pokúsiť sa rozvinúť Kotrbov ekonomický zázrak o kúsok ďalej, aby sme z neho predsa vyťažili maximum pre všeobecný blahobyt. „Odstavme buldozéry" - Áno! (Možno by stálo za úvahu ich aj rovno zničiť, aby sme ich náhodou nemohli použiť v budúcnosti, ale to by som nechal ešte na zvážení.) Avšak. Prečo dávať ľuďom krompáče a lopaty?? To do frasa akože nedokážu hrabať vlastnými rukami? Tak by sme ich predsa zamestnali dvakrát toľko! A navyše, ešte by sme aj ušetrili na krompáčoch a lopatách!

Nič to. Revolúcia tkvie v tom, že začneme radšej pre istotu ničiť stroje. Vyzývam teda majiteľov počítačov, ktorí podporujú Kotrbov ekonomický zázrak, aby okamžite rozbili svoje notbuky a podporili tak rozvoj zamestnanosti pracovníkov pôšt a telekomunikácií. Na zastávkach sa s účinnosťou od 23. novembra strhávajú rozpisy MHD. Na každej zastávke totiž zamestnáme človeka, ktorý bude hlásiť ich príchody. Dajme predsa ľuďom prácu a budujme v nich pracovné návyky!

Prečo tento systém fungovať nemôže? No lebo nám jednoducho veľmi rýchlo dôjdu peniaze. Volá sa to ekonómia rozbitého okna. Bežne sa o nej učí, myslím, v prvom semestri. Celý svet sa náhli za technológiami, ktoré šetria nenahraditeľné zdroje, peniaze, ľudskú prácu a čas, ale Slovensko bude globálnej konkurencii čeliť manuálnou prácou! A možno na jar nakoniec aj v našich záhradách popri orchideách vykvitnú aj banánovníky!

Dôjdu nám peniaze, pretože inú prácu, ktorú by mohli urobiť títo ľudia, keď dôjde k oživeniu trhov, tak neurobí nikto, pretože miesto jedného človeka za buldozérom, bude jamu kopať 100 ďalších, čo mohlo robiť čosi užitočné. Za ušetrené peniaze sa takýmto ľuďom môžu poskytnúť preškolovacie kurzy do odvetví, kde ich je skutočne treba a kde budú môcť niečo užitočné vyrobiť. Pretože, až kríza pominie, tak z dlhodobo nezamestnateľných, ktorých už budú môcť nahradiť stroje (snáď?), ostanú rovnako nekvalifikovaní pracovníci ako doteraz. Lopaty a krompáče ich totiž žiaľ svetové jazyky nenaučia, na počítači ich robiť nenaučia, inej kvalifikácii ich nenaučia.

Dôjdu nám peniaze, a tie potom, nie že nebudú len na luxusné kopanie kanálov, ale nebudú ani len na základné zabezpečenie platov lekárov, učiteľov, zdravotných sestier, či hasičov. Nie že na ich navyšovanie, ale na ich zabezpečenie! Krajina sa ponorí do gréckych dlhov, ale veď čím horšia kríza, tým pre mesiášov tohto typu lepšie. Na niekoho sa to už predsa zvalí.

A potom už len bože ochraňuj toho revolucionára, čo pri kopaní, príde na zlepšenie svojej kopacej techniky! Takýchto „študuvaných" géniov, čo berú ľuďom prácu, v našej republike naozaj nepotrebujeme!

____________________________________________________________

Tento blog bol venovaný najmä slušným a správnym ľuďom, ktorých už množstvo politikov oklamalo a dohnalo do zúfalej situácie. Návod na to, čo môžu urobiť uvádzam v predchádzajúcom blogu.

Kotleba je doma iba v jednej téme – a to v pokrikovaní od piva na cigáňov. V našej krajine pôsobia ľudia, ktorí už dnes úspešne vytvárajú v rómskych osadách pracovité a slušné komunity. Toto sú tichí hrdinovia, ktorí nepotrebujú blesky fotoaparátov, aby robili svoju prácu poriadne - http://spisskanovaves.korzar.sme.sk/c/6575143/spissky-hrhov-vybudovali-romovia-a-dnes-ho-davaju-za-priklad.html.

Kotleba do dnešného dňa nie že nič pre svoju top tému nikdy neurobil, ale on sa o to ani nikdy nepokúsil. Predstavil nám povrchný guerilla marketing a zopár heroických zatknutí, keď neohlásil zhromaždenie.

No a keď príde napokon reč na vypočutie jeho vecných riešení, tak to dopadne tak, že aj predsedkyňa MMF pod váhou jeho argumentov bude musieť zvážiť prepustenie svojho postu pánu Kotlebovi.

Je dobré, že existuje pluralitná spoločnosť. Je dobré, že dáme šancu aj Kotlebovi predstaviť svoj program. Inak by sme sotva mali možnosť tieto cenné poznatky poznať priamo od samotného zdroja, a to všetko navyše v živom vysielaní a bez cenzúry! Držte mu preto prosím palce, keď si bude pilne zdokonalovať učivo prvého semestra, akejkoľvek školy s čo i len čiastočným zameraním na ekonómiu. Nedávajte mu však v žiadnom prípade svoju krehkú dôveru. Nestojí Vám za to.

Témou č. 1 má byť ekonomická prosperita, ktorá smeruje k odstráneniu chudoby. Kotlebovou témou č. 1 sú cigáni. Nenávisť však chudobu nevyrieši. Tú vyriešia iba peniaze. Ak sa Vás však teda predsalen niekto snaží presvedčiť, že top témou sú cigáni. Tak neverte tlčhubom, čo nikdy nič nedokázali pre svoju tému urobiť. Šírenie ďalšej nenávisti povedie, len k tomu, že miesto cigáňov kradnúcich od hladu, zaplavia naše ulice posmelení holohlaví džentlmeni, ktorí budú terorizovať celé svoje okolie.

Ak sa Vás teda niekto snaží presvedčiť, že kľúčovou témou sú cigáni, nech sú potom pre Vás v prvom rade hrdinami ľudia, čo aj mimo bleskov fotoaparátov, už dnes v osadách s nimi úspešne pracujú. Toto sú ozajstní hrdinova, a nie tlčhubovia od piva.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA BORISA VANYU

Prečo sa na malom ostrove strieľalo aj po nemeckej kapitulácii

Udalosti, ktoré sa odohrali pred 73 rokmi, symbolizujú absurdnosť vojny.

SPIŠ KORZÁR

Po prietrži mračien ostali popradské ulice pod vodou

Počasie dalo v sobotu Tatrancom opäť zabrať.


Už ste čítali?