Porošenko sľúbil stovky mŕtvych. Začal od civilistov hneď v ten istý deň.

Autor: Alexander Riabov | 14.7.2014 o 17:19 | Karma článku: 7,99 | Prečítané:  2314x

Zo štvrtku na piatok som písal blog o tom, ako ukrajinská armáda vraždí vlastných občanov a ničí ich majetky. V piatok vyhlásil Porošenko, že "za každého ukrajinského vojaka zaplatia povstalci desiatkami a stovkami svojich mŕtvych". Fašistickým SS stačila vo svojich najlepších časoch desiatka zabitých. Reč nie je o náčelníkovi afrického kmeňa. Ide o vyhlásenie prezidenta krajiny, ktorá by sa chcela stať trvalou súčasťou EÚ.

Veľmi krátko po Porošenkovom prejave sa začali jeho slová plniť. V noci z piatka na sobotu bola zbombardovaná dedina Marinka v Doneckej oblasti. Zomrelo v nej ďalších 30 civilistov. Medzi nimi napríklad rodina so 17-ročnou dcérou.

Vláda, ktorá ešte pred pár mesiacmi stála s holými rukami a transparentmi v uliciach, dnes húfnicami a leteckým bombardovaním vraždí vlastných občanov. Podľa OSN urobila bezdomovcami najmenej 110 000 ľudí. Podľa iných zdrojov viac ako pol milióna utečencov. Priestor, ktorý "čistí" presahuje 7 miliónov obyvateľov a viac ako 50 000 km2.

Prezident Ukrajiny používa a realizuje lexikón jednotiek SS. Všetko sa to deje bez sebamenšieho medzinárodného ohlasu, ktorý by odsúdil bombardovanie obytných zón. Môže si to dovoliť.

Na západe je samozrejme všetko v najlepšom poriadku. Vyjadrenia hovorkyne Bieleho domu Jen Psaki naznačujú, že ak by žila počas SNP, tak by schvaľovala aj vypaľovanie dedín, ktoré pomáhali partizánom.   

Tolerovaná genocída sa stáva novým prameňom obyčajového medzinárodného práva.

__________________________

https://www.youtube.com/watch?v=aC5U7taRz1Q - zbombardované bytovky

https://www.youtube.com/watch?v=6lbkLT20Y5I - zabitá rodina (18+)

http://zpravy.ihned.cz/svet-evropa/c1-62497760-porosenko-hrozi-za-kazdeho-mrtveho-vojaka-zaplati-zivotem-stovka-povstalcu - Porošenkovo vyhlásenie

http://youtu.be/NCy4ndFvF4Q?t=1m22s - Jen Psaki o právach bombardovaných Ukrajincov 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA BORISA VANYU

Prečo sa na malom ostrove strieľalo aj po nemeckej kapitulácii

Udalosti, ktoré sa odohrali pred 73 rokmi, symbolizujú absurdnosť vojny.

SPIŠ KORZÁR

Po prietrži mračien ostali popradské ulice pod vodou

Počasie dalo v sobotu Tatrancom opäť zabrať.


Už ste čítali?