Najväčší problém v Topoľčanoch a spôsob, ako ho riešiť

Autor: Alexander Riabov | 9.11.2014 o 20:37 | (upravené 13.11.2014 o 10:27) Karma článku: 2,88 | Prečítané:  611x

Našim najväčším problémom je odtrhnutie sa tých, čo spravujú mesto, od bežných ľudí a ich priorít. Akoby sme tu mali dva svety a dve skupiny priorít. Priority tých, čo rozhodujú a priority tých ostatných. Toto je veľmi zlé. Tí, čo rozhodujú sú povinní počúvať bežných ľudí a konať podľa toho. Ich osobné záujmy musia ísť bokom.

Vďaka angažovaniu sa okolo nezmyselne drahej rekonštrukcie futbalového štadióna som mohol hovoriť s niekoľkými stovkami obyvateľov Topoľčian a zistiť, kde približne ležia priority občanov nášho mesta. Aj v tej dobe boli tieto postoje a priority pre 21 poslancov zastupiteľstva iba mlátením prázdnej slamy. V ich nenaplnení a sústavnom ignorovaní toho, čo je skutočne dôležité, vidím najväčší problém nášho mesta.

Vravel som si vtedy: fajn, ak máme 500 tisíc na štadión, kam sa chodí na futbal pozrieť 200 ľudí, určite poslanci s primátorom vedia, kde zoberú na záchranu Centra voľného času, zachovanie služieb pre dôchodcov a na podporu iných športov, o ktoré majú záujem stovky Topoľčancov. 

Dopadlo to inak. Primátor a poslanci dohodli drahý štadión pre dve stovky ľudí a futbalistov. Nezaujímal ich názor tých, ktorí by radšej pomohli seniorom alebo zachovali záujmové krúžky pre deti. Nepomohla ani anketa, čo som zorganizoval. Na zastupiteľstve ma prekričali. Nešlo však o mňa, vysmiali sa totiž do očí tým, ktorí tie peniaze potrebujú viac než futbalisti.

Myslím si, že to môžeme zmeniť, ak budú popri skúsených sedieť v mestskom zastupiteľstve aj mladí. Budeme tak udržiavať väčší kontakt a záujem o potreby obyvateľov. Bez mladej krvi sa naše mesto neposunie vpred, ale zároveň je dôležité vážiť si životné skúsenosti starších a chcem, aby sme z nich vychádzali pri tvorbe nových projektov pre Topoľčany.

Nájomné byty pre mladých, kultúrny život v meste, starostlivosť o zeleň a detské ihriská. Pri tom všetkom si vieme vzájomne pomôcť, ale budeme úspešní len vtedy, ak budú starší aj mladší ťahať spoločne za jeden koniec.

Veľa sa dá toho urobiť, ale v zastupiteľstve musí byť nová krv, nie stále len tí istí. Ktokoľvek, kto s tým súhlasí, nesmie zostať doma, ale ísť voliť.

Praktiky politikov už spôsobili tak obrovskú apatiu, že kto chce zmenu, tomu nestačí len ísť voliť, ale dokonca musí ešte aj presviedčať ostatných vo svojom okolí.

Našim víťazstvom bude samozrejme zastúpenie v zastupiteľstve, ale rovnako dôležitá bude aj dobrá volebná účasť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA BORISA VANYU

Prečo sa na malom ostrove strieľalo aj po nemeckej kapitulácii

Udalosti, ktoré sa odohrali pred 73 rokmi, symbolizujú absurdnosť vojny.

SPIŠ KORZÁR

Po prietrži mračien ostali popradské ulice pod vodou

Počasie dalo v sobotu Tatrancom opäť zabrať.


Už ste čítali?